Uchrashuv chog‘ida mehmon Ombudsmanning asosiy faoliyat yo‘nalishlari bilan tanishdi. Suhbat davomida fuqarolik jamiyati institutlari va nodavlat notijorat tashkilotlari vakillarini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan hamkorlikdagi loyihalar muhokama qilindi.
Sabine Maxl xonim uchrashuv davomida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining xotin-qizlarni qo‘llab-quvvatlash, ularning taʼlim, kasb-hunar, jamiyatda faol ishtirok etish imkoniyatlarini kengaytirish, maishiy zo‘ravonlikdan himoya qilish hamda kambag‘allikni qisqartirish, gender tengligini taʼminlashga qaratilgan islohotlarini eʼtirof etdi. Shuningdek, amalga oshirilgan ishlar natijasida O‘zbekistonning xalqaro indekslardagi o‘rni yaxshilanib borayotgani taʼkidlandi.
Uchrashuv yakunida o‘zaro hamkorlikni yana-da mustahkamlash hamda yangi qo‘shma loyihalarni amalga oshirishga kelishib olindi.

В ходе встречи гостье была представлена информация о ключевых направлениях деятельности Омбудсмана. Стороны обсудили совместные проекты, направленные на поддержку институтов гражданского общества и некоммерческих негосударственных организаций.
Госпожа Сабине Махл в ходе беседы отметила реформы, инициированные Президентом Республики Узбекистан, в целях поддержки женщин, расширения их возможностей в образовании, профессиональной подготовке и активном участии в жизни общества, защиты от бытового насилия, сокращения бедности и обеспечения гендерного равенства. Она также подчеркнула, что благодаря реализуемым мерам положение Узбекистана в международных рейтингах постепенно улучшается.
По итогам встречи стороны договорились о дальнейшем укреплении сотрудничества и реализации новых совместных проектов.