Tashrif davomida mazkur muassasada saqlanayotgan shaxslar uchun yaratilgan yashash va ovqatlanish sharoitlari, tibbiy xizmat ko‘rsatish hamda ta’lim olishi bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar o‘rganildi.
Ma’lumot uchun, ushbu markaz Polsha hududida bo‘lish huquqi bilan bog‘liq masalalari ko‘rib chiqilayotgan yoki migratsiya jarayonlari doirasida qaror qabul qilinishi kutilayotgan chet el fuqarolarini vaqtincha saqlash uchun mo‘ljallangan muassasa hisoblanadi. Polshada bunday turdagi 6 ta markaz faoliyat yuritadi. Tashrif kuni mazkur markazda qariyb 100 nafar shaxs saqlanayotgani ma’lum qilindi. Markazga joylashtirilgan shaxslar sud qaroriga asosan belgilangan muddat davomida ushbu muassasada saqlanadi.
Tashrif chog‘ida muassasada saqlanayotgan ikki nafar O‘zbekiston fuqarosi bilan ham uchrashilib, ularga huquqiy tushuntirishlar berildi.

В ходе визита были изучены условия проживания и питания лиц, содержащихся в данном учреждении, а также проводимая работа по обеспечению медицинского обслуживания и получения образования.
Для справки: данный центр является учреждением, предназначенным для временного содержания иностранных граждан, вопросы права пребывания которых на территории Польши находятся на рассмотрении либо в отношении которых ожидается принятие решения в рамках миграционных процедур. В Польше функционируют 6 центров такого типа. В день визита было сообщено, что в данном центре содержится около 100 человек. Лица, помещённые в центр, содержатся в учреждении в течение установленного срока на основании решения суда.
В ходе визита также состоялась встреча с двумя гражданами Узбекистана, содержащимися в данном учреждении, которым были даны правовые разъяснения.