Moskva shahridagi O‘zbekiston Respublikasi Elchixonasida tashkil etilgan muloqotda vatandoshlarimiz o‘zlarini qiziqtirgan huquqiy masalalar, jumladan, vaqtincha ishlash uchun ketgan shaxslar duch kelayotgan muammolar yuzasidan fikr almashishdi. Shuningdek, ayrim fuqarolar Rossiya va O‘zbekiston hududidagi yaqin qarindoshlari bilan bog‘liq muammolarni hal etishda ko‘mak so‘rab murojaat qilishdi.
Ochiq va samimiy shaklda o‘tgan uchrashuvda Feruza Eshmatova hamyurtlarimizning mamlakatimiz rivojiga qo‘sha oladigan ulkan salohiyatiga alohida eʼtibor qaratdi.
Ombudsman xizmat tashrifi doirasida Rossiya Federatsiyasining Inson huquqlari bo‘yicha vakili (Ombudsman) Tatyana Moskalkova bilan ham uchrashadi.

На встрече, организованной в Посольстве Республики Узбекистан в Москве, соотечественники обсудили интересующие их правовые вопросы, в том числе проблемы, с которыми сталкиваются граждане, выехавшие на временные работы. Кроме того, некоторые граждане обратились за помощью в решении вопросов, связанных с их близкими родственниками на территории России и Узбекистана.
Встреча прошла в открытой и искренней атмосфере, где Феруза Эшматова особо подчеркнула огромный потенциал соотечественников в деле развития нашей страны.
В рамках визита также запланирована встреча Омбудсмана с Уполномоченным по правам человека в Российской Федерации Татьяной Москальковой.