Moskva shahridagi O‘zbekiston Respublikasi Elchixonasida tashkil etilgan muloqotda vatandoshlarimiz o‘zlarini qiziqtirgan huquqiy masalalar, jumladan, vaqtincha ishlash uchun ketgan shaxslar duch kelayotgan muammolar yuzasidan fikr almashishdi. Shuningdek, ayrim fuqarolar Rossiya va O‘zbekiston hududidagi yaqin qarindoshlari bilan bog‘liq muammolarni hal etishda ko‘mak so‘rab murojaat qilishdi.
Ochiq va samimiy shaklda o‘tgan uchrashuvda Feruza Eshmatova hamyurtlarimizning mamlakatimiz rivojiga qo‘sha oladigan ulkan salohiyatiga alohida eʼtibor qaratdi.
Ombudsman xizmat tashrifi doirasida Rossiya Federatsiyasining Inson huquqlari bo‘yicha vakili (Ombudsman) Tatyana Moskalkova bilan ham uchrashadi.

During the meeting, held at the Embassy of the Republic of Uzbekistan in Moscow, compatriots discussed various legal issues of interest to them, including problems faced by individuals working temporarily abroad. Some citizens also requested assistance in resolving issues related to their close relatives in both Russia and Uzbekistan.
The meeting was held in an open and sincere atmosphere, where Feruza Eshmatova highlighted the significant potential of compatriots to contribute to the development of Uzbekistan.
As part of her official visit, the Ombudsman is also scheduled to meet with the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Russian Federation, Tatyana Moskalkova.