Inson qadri va adolat — Yangi O‘zbekiston islohotlarining bosh mezoni
O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan davlat mukofotlarini topshirish marosimida Prezident Shavkat Mirziyoyev so‘nggi yillardagi islohotlarning eng muhim natijasini inson hayotidagi o‘zgarishlar bilan bog‘ladi.
“Yangi O‘zbekistonning eng katta natijasi — bu o‘zgargan inson, o‘z kuchiga ishongan fuqaro, ertangi kunga daxldorligini his qilayotgan jamiyatdir!”
Davlatimiz rahbari inson qadri ulug‘langan, adolat va taraqqiyotga tayangan Yangi O‘zbekistonni barpo etish yo‘lidan xalqimiz bilan birgalikda dadil borilayotganini ta’kidladi.
Bu tamoyillar inson huquq va erkinliklarini ta’minlash, fuqarolarning huquq va qonuniy manfaatlarini himoya qilishga qaratilgan islohotlarning ham mazmun-mohiyatini belgilab bermoqda.
Prezidentimiz davlat mukofotini olgan har bir insonning mehnati va ko‘rsatgan jasorati alohida e’tirofga munosib ekanini ta’kidlab, yurtimiz bo‘ylab unvon, orden va medallarni qabul qilib olayotgan yurtdoshlarimizni ham samimiy tabrikladi.
“Ko‘ksingizga yarashib turgan yuksak unvon, orden va medallarga odamlar havas bilan qaraydi, yoshlarimiz sizlarga o‘xshashga intiladi. Bu sizlarga kelgusi ishlaringizda yangi kuch-g‘ayrat va ilhom beradi deb ishonaman.”

“The greatest achievement of New Uzbekistan is a transformed individual, a citizen who believes in their own strength, and a society that feels a sense of responsibility for and involvement in the future!”
The Head of State emphasized that, together with the people, the country is confidently advancing along the path of building a New Uzbekistan where human dignity is upheld and development is founded on justice and progress.
These principles also define the substance and essence of reforms aimed at ensuring human rights and freedoms and protecting the rights and legitimate interests of citizens.
The President emphasized that the work and courage demonstrated by every person who received a state award deserve special recognition, and sincerely congratulated compatriots across the country who are receiving honorary titles, orders and medals.
“People look with admiration at the high titles, orders and medals that you proudly wear, and our young people aspire to follow your example. I am confident that this will give you new strength, energy and inspiration in your future endeavors.”