Inson qadri va adolat — Yangi O‘zbekiston islohotlarining bosh mezoni
O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan davlat mukofotlarini topshirish marosimida Prezident Shavkat Mirziyoyev so‘nggi yillardagi islohotlarning eng muhim natijasini inson hayotidagi o‘zgarishlar bilan bog‘ladi.
“Yangi O‘zbekistonning eng katta natijasi — bu o‘zgargan inson, o‘z kuchiga ishongan fuqaro, ertangi kunga daxldorligini his qilayotgan jamiyatdir!”
Davlatimiz rahbari inson qadri ulug‘langan, adolat va taraqqiyotga tayangan Yangi O‘zbekistonni barpo etish yo‘lidan xalqimiz bilan birgalikda dadil borilayotganini ta’kidladi.
Bu tamoyillar inson huquq va erkinliklarini ta’minlash, fuqarolarning huquq va qonuniy manfaatlarini himoya qilishga qaratilgan islohotlarning ham mazmun-mohiyatini belgilab bermoqda.
Prezidentimiz davlat mukofotini olgan har bir insonning mehnati va ko‘rsatgan jasorati alohida e’tirofga munosib ekanini ta’kidlab, yurtimiz bo‘ylab unvon, orden va medallarni qabul qilib olayotgan yurtdoshlarimizni ham samimiy tabrikladi.
“Ko‘ksingizga yarashib turgan yuksak unvon, orden va medallarga odamlar havas bilan qaraydi, yoshlarimiz sizlarga o‘xshashga intiladi. Bu sizlarga kelgusi ishlaringizda yangi kuch-g‘ayrat va ilhom beradi deb ishonaman.”

«Самый большой результат Нового Узбекистана — это изменившийся человек, гражданин, поверивший в свои силы, общество, ощущающее свою сопричастность к завтрашнему дню!»
Глава государства подчеркнул, что вместе с нашим народом страна уверенно идет по пути построения Нового Узбекистана, где возвышается человеческое достоинство, а развитие опирается на справедливость и прогресс.
Эти принципы определяют также содержание и сущность реформ, направленных на обеспечение прав и свобод человека, защиту прав и законных интересов граждан.
Президент отметил, что труд и проявленное мужество каждого человека, удостоенного государственной награды, заслуживают особого признания, и искренне поздравил соотечественников, получающих почетные звания, ордена и медали по всей стране.
«Люди с восхищением смотрят на высокие звания, ордена и медали, украшающие вашу грудь, наша молодежь стремится быть похожей на вас. Уверен, что это придаст вам новые силы, энергию и вдохновение в дальнейшей работе».