Joriy haftada bo‘lib o‘tgan Komissiya yig‘ilishlarida Toshkent shahridagi 21-son Jazoni ijro etish koloniyasidan 1104 nafar, Namangan viloyatidagi 6-son Jazoni ijro etish koloniyasidan 138 nafar, Qoraqalpog‘iston Respublikasidagi 27-son manzil-koloniyasidan 351 nafar, Xorazm viloyatidagi 11-son tergov hibsxonasidagi xo‘jalik bo‘limida jazo muddatini o‘tayotgan 10 nafar, Sirdaryo viloyatidagi 40-son manzil-koloniyasi 337 nafar, 8-son tergov hibsxonasidagi xo‘jalik bo‘limida jazo muddatini o‘tayotgan 23 nafar, Buxoro viloyatidagi 20-son Jazoni ijro etish koloniyasidan 134 nafar mahkumlarga tuzalish yo‘liga o‘tganligi bo‘yicha o‘rnatilgan tartibda xulosalar rasmiylashtirildi.
Tuzalish yo‘liga o‘tganlikni baholashda mahkumlarning mehnatga munosabati, o‘qish va kasb-hunarga qiziqishi, madaniy tadbirlardagi ishtiroki hamda ichki tartib-qoidalarga rioya etish kabi mezonlar ko‘rib chiqiladi.

На состоявшихся на этой неделе заседаниях Комиссии оформлены в установленном порядке заключения о признании осужденного вставшим на путь исправления на 1104 человек из Колонии исполнения наказания № 21 города Ташкента, 138 человек из Колонии исполнения наказания № 6 Наманганской области, 351 человек из колонии-поселения № 27 Республики Каракалпакстан, 10 человек отбывающих наказание в хозяйственном отделе следственного изолятора № 11 Хорезмской области, 337 человек из колонии-поселении № 40 Сырдарьинской области, 23 человек отбывающих наказание в хозяйственном отделе следственного изолятора № 8, 134 человек из Колонии исполнения наказания № 20 Бухарской области.
При оценке признания осужденного вставшим на путь исправления учитываются такие критерии, как отношение осужденного к труду, интерес к учебе и профессии, участие в культурной деятельности и соблюдение внутреннего распорядка.