Inson huquqlari bo‘yicha Ombudsmanning Qoraqolpog‘istondagi mintaqaviy vakili tadbirkor murojaatini ham ijobiy hal etdi
Oliy Majlisning Inson huquqlari bo‘yicha vakilining (Ombudsmanning) Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘yicha mintaqaviy vakili Zuxra Reymovaga “NUKUSMERBANQURILIS” MCHJ direktori tomonidan murojaat kelib tushdi. Unda yozilishicha, Nukus shahridagi 18-umumtaʼlim maktabi binosida kichik taʼmirlash ishlarini olib borish bo‘yicha “TURANIMARATQURILISMONTAJ” MCHJ o‘rtasida shartnoma tuzilgan.
Shartnomaga asosan 37 819 260 so‘mlik ishlar bajarilib, shu vaqtgacha pullarini o‘tkizib bermayotganligidan narozi bo‘lib murojaat qilgan.
Ushbu murojaaat mintaqaviy vakil tomonidan tegishli vakolatli organga yuborildi va natijada “NUKUSMERBANQURILIS” MCHJ hisobiga shartnomada ko‘rsatilgan pul mablag‘lari to‘liq o‘tkazib berilgan.

Региональный представитель Уполномоченного по правам человека в Каракалпакстане оказал практическую помощь в положительном разрешении обращения предпринимателя
Региональному представителю Уполномоченного Олий Мажлиса по правам человека (Омбудсмана) по Республике Каракалпакстан Зухре Реймовой поступило обращение от директора ООО «NUKUSMERBANQURILIS». В обращении говорится, что между ООО «TURANIMARATQURILISMONTAJ» заключен договор на проведение мелкого ремонта в здании общеобразовательной школы № 18 города Нукуса.
На основании договора были выполнены работы на сумму 37 819 260 сумов, обратившиеся пожаловались на то, что до сих пор денежные средства за выполненную работу не были перечислены.
Данное обращение было направлено региональным представителем в соответствующий уполномоченный орган, и в результате на счет ООО «NUKUSMERBANQURILIS » перечислены денежные средства, указанные в договоре, в полном объеме.