Унда 20 нафарга яқин фуқаролар иш билан таъминлаш, уй-жой, тиббий ёрдам олиш, коммунал хизматлар, томорқа ерларига сув йўлларни очиш билан боғлиқ масалаларда мурожаат қилишди.
Шу куни Қўшкўпир туманидаги Ғазовот ва Ших қишлоқларида ҳуқуқий билимларини оширишга қаратилган “Омбудсман мактаби” тадбирлари ҳам ташкил этилди. Тадбирларда “Шихобод”, “Богзор”, “Ёшлик”, “Шеробод”, “Бегобод”, “Илгалди”, “Меҳнатобод”, “Пахтакор” ва “Дўстлик” МФЙда яшовчи фуқаролар қамраб олинди.
Тадбирда иштирок этган масъул идора вакиллари иштирокчиларни меҳнат ҳуқуқларини ҳимоя қилиш, хотин-қизларни қўллаб-қувватлаш борасида амалга оширилган ишлар, аҳолини ижтимоий қўллаб-қувватлаш бўйича қонун ҳужжатларининг мазмун-моҳияти билан таништиришди.
Фуқаролар билан очиқ мулоқот шаклида ўтган тадбирларда ушбу чекка ҳудудлардан Омбудсманга юборилган мурожаатларда кўтарилган масалаларга ҳам алоҳида эътибор қаратилди.

В нем приняли участие около 20 граждан по вопросам, связанным с трудоустройством, получением жилья, медицинской помощи, коммунальными услугами, открытием водных путей к приусадебным землям.
В этот же день в селах Газават и Ших Кошкупирского района были организованы мероприятия “Школа омбудсмана”, направленные на повышение правовой грамотности населения. В мероприятии приняли участие граждане, проживающие в МСГ “Шихабад”, “Богзор”, “Ёшлик”, “Шерабад”, “Бегабад”, “Илгалди”, “Мехнатабад”, “Пахтакор” и “Дустлик”.
Представители ответственного ведомства, принявшие участие в мероприятии, ознакомили участников с содержанием законодательства о защите трудовых прав, о работе по поддержке женщин, социальной поддержке населения.
На мероприятиях, прошедших в форме открытого диалога с гражданами, особое внимание было уделено вопросам, поднятым в обращениях, в особенности из отдаленных регионов.