Бухоро минтақавий вакили фуқаролар учун сайёр қабул ўтказди
Олий Мажлиснинг Инсон ҳуқуқлари бўйича вакилининг (омбудсманнинг) Бухоро вилоятидаги минтақавий вакили томонидан Бухоро шаҳридаги “Жалол Икромий” маҳалласида фуқаролар мурожаатларини ўрганиш мақсадида сайёр қабул ўтказилди.
Қабулда бандликни таъминлаш, соғлиқни сақлаш, ногиронлиги бўлган шахсларни қўллаб-қувватлаш ҳамда ҳудудларни ободонлаштириш билан боғлиқ масалалар кўриб чиқилди.
Мурожаатлар мазмунидан келиб чиқиб, айрим ҳолатлар тегишли ташкилотлар иштирокида жойида ўрганилди. Масъул идоралар билан биргаликда кўтарилган масалаларни ҳал этишнинг ҳуқуқий ва амалий механизмлари муҳокама қилиниб, зарур чора-тадбирлар белгилаб олинди.
Бундай сайёр қабуллар аҳоли мурожаатларини жойида ўрганиш, уларга тезкор муносабат билдириш ҳамда фуқароларнинг ҳуқуқ ва қонуний манфаатларини таъминлашга хизмат қилади.

Региональный представитель в Бухаре провёл выездной приём граждан
Региональный представитель Уполномоченного Олий Мажлиса по правам человека (омбудсмана) в Бухарской области провёл выездной приём в махалле «Жалол Икромий» города Бухары с целью рассмотрения обращений граждан.
В ходе приёма были рассмотрены вопросы, связанные с обеспечением занятости, здравоохранением, поддержкой лиц с инвалидностью, а также благоустройством территорий.
Исходя из содержания обращений, отдельные случаи были изучены на месте с участием соответствующих организаций. Совместно с ответственными ведомствами были обсуждены правовые и практические механизмы решения поднятых вопросов, а также определены необходимые меры.
Подобные выездные приёмы способствуют рассмотрению обращений граждан непосредственно на местах, оперативному реагированию на них и обеспечению прав и законных интересов граждан.