Қабул давомида қарийб 20 нафар фуқаронинг мурожаати кўриб чиқилди. Уларда асосан меҳнат муносабатлари, пенсия таъминоти, турар жой ҳамда мулк ҳуқуқи, мансабдор шахслар ҳаракатидан норозилик, шунингдек тергов жараёнлари билан боғлиқ масалалар кўтарилди.
Шунингдек, қамоқда сақланаётган шахсларнинг яқин қариндошлари томонидан келиб тушган мурожаатлар ҳам атрофлича кўриб чиқилди.
Ҳар бир мурожаат бўйича амалдаги қонун ҳужжатларига таянган ҳолда ҳуқуқий тушунтириш ва изоҳлар берилди. Қўшимча ўрганиш талаб этилган айрим масалалар Омбудсман назоратига олиниб, жойига чиққан ҳолда ўрганиш учун тегишли минтақавий вакилларга юборилди.

В ходе приёма были рассмотрены обращения около 20 граждан. В них в основном поднимались вопросы, связанные с трудовыми отношениями, пенсионным обеспечением, жилищными и имущественными правами, выражалось недовольство действиями должностных лиц, а также затрагивались вопросы, связанные с процессом следствия.
Также были всесторонне рассмотрены обращения, поступившие от близких родственников лиц, содержащихся под стражей.
По каждому обращению даны правовые разъяснения и комментарии на основе действующего законодательства. Отдельные вопросы, требующие дополнительного изучения, взяты под контроль Омбудсмана и направлены соответствующим региональным представителям для изучения на местах.