Қабулда уй-жой, кадастр, ишга тиклаш, суд ва тергов жараёнлари, пенсия, таълим ва меҳнат ҳуқуқларининг таьминланиши, шахсга нисбатан фирибгарлик, банк-кредит, шунингдек ижтимоий ва моддий ёрдам масалалари юзасидан 60га яқин мурожаатлар қабул қилинди.
Мурожаатлар назоратга олиниб, жойига чиқиб ўрганишни талаб этувчи масалалар Омбудсманнинг ҳудудлардаги минтақавий вакилларига юборилади.
Эслатиб ўтамиз, фуқаролар ўз муаммолари билан тўғридан-тўғри Омбудсманнинг ҳудудлардаги минтақавий вакилларига ҳам мурожаат қилишлари мумкин. Уларнинг манзили, қабул кунлари ва алоқа маълумотлари билан ombudsman.uz расмий сайти орқали танишиш мумкин.

В ходе приема было рассмотрено около 60 обращений, касающихся вопросов жилья, кадастра, восстановления на работе, судебно-следственных процессов, пенсионного обеспечения, права на образование и труд, фактов мошенничества в отношении личности, банковско-кредитных отношений, а также предоставления социальной и материальной помощи.
Обращения были взяты на контроль, а вопросы, требующие выезда на места, направлены региональным представителям Омбудсмана в соответствующих территориях.
Напоминаем, что граждане могут подавать обращения напрямую к региональным представителям Омбудсмана. Адреса, дни приема и контактные данные размещены на официальном сайте ombudsman.uz.