Лойиҳа доирасидаги навбатдаги тадбирлар Республикамизнинг турли ҳудудларида, жумладан, Андижон вилоятидаги 1-сонли, Сирдарё вилоятидаги 10, 12 ҳамда 15-сонли, Хоразм вилоятидаги 24 ва 29-сонли, Сурхондарё вилоятидаги 12-сонли, Бухоро вилоятидаги 12 ва 30-сонли умумий ўрта таълим мактаблари ҳамда Бухоро шаҳридаги Президент мактабида таҳсил олаётган ўқувчилар учун ўтказилди.
Омбудсманнинг минтақавий вакиллари ўқувчилар билан очиқ мулоқот ўтказиб, амалий машғулотларни савол-жавоблар ва қизғин муҳокамалар билан бойитдилар. Шунингдек, дарслар янада қизиқарли бўлиши учун интерактив усуллардан фойдаланилди. Уларда видеороликлар намойиш этилди ва олган маълумотларини янада эсда қолиши учун ролли ўйинлар ташкил этилди. Бу тадбирлар орқали ёшлар ўзларининг шахсий, сиёсий ва ижтимоий-иқтисодий, экологик ва маданий ҳуқуқлари ҳақида кўпроқ маълумот олиш билан бирга, уларни ҳаётда қандай қўллашни ўргандилар.
"Омбудсман соати" лойиҳаси доирасида ёшларга келажакда ҳуқуқларини ҳимоя қилишлари учун муҳим кўникмаларни беришга қаратилган дарслар республика бўйлаб ўтказиб келинмоқда.

The following events under the project were held for students of general education schools No. 1 in Andijan region, No. 10, 12, and 15 in Syrdarya region, No. 24 and 29 in Khorezm region, No. 12 in Surkhandarya region, No. 12 and 30 in Bukhara region, as well as for students of the Presidential School in Bukhara city.
Regional representatives of the Ombudsman engaged in open communication with students, enriching practical lessons with Q&A sessions and lively discussions. Interactive methods were also used to make the lessons more engaging, including video demonstrations and role-playing games to help solidify the information learned. Through these activities, students gained a better understanding of their personal, political, socio-economic, environmental, and cultural rights, as well as how to apply them in real life.
"Ombudsman Hour" lessons are held nationwide to equip the youth with vital skills for defending their rights in the future.