Фуқаролар мурожаатлари қабул қилинмоқда
Олий Мажлиснинг Инсон ҳуқуқлари бўйича вакили (омбудсман) институти томонидан фуқаролар қабули давом эттирилмоқда.
Навбатдаги қабул Омбудсман ўринбосари Б.Нариманов томонидан ўтказилган бўлиб унда меҳнат муносабатлари, мансабдор шахслар ҳаракатидан норозилик, суд-ҳуқуқ масалалари ҳамда оилавий низоларга оид мурожаатлар қабул қилинди.
Қабул давомида мурожаатчиларнинг ҳар бири билан бевосита суҳбат ўтказилиб, уларнинг келтирган важлари ўрганилди.
Фуқаролар нафақат Омбудсман идорасига, балки унинг ҳудудлардаги минтақавий вакилларига ҳам мурожаат қилишлари мумкин. Минтақавий вакиллар, қабул куни ва манзили каби маълумотларни ombudsman.uz сайтидан олишингиз мумкин.

Продолжается приём обращений граждан
Институт Уполномоченного Олий Мажлиса Республики Узбекистан по правам человека (омбудсмана) продолжает проведение приёма граждан.
Очередной приём был проведён заместителем Омбудсмана Б. Наримановым. В ходе приёма были приняты обращения по вопросам трудовых отношений, несогласия с действиями должностных лиц, судебно-правовым вопросам, а также семейным спорам.
В ходе приёма с каждым заявителем была проведена личная беседа, доводы и обстоятельства, изложенные в обращениях, тщательно изучены.
Граждане могут обращаться не только в центральный офис Омбудсмана, но и к его региональным представителям. Информацию о региональных представителях, днях приёма и адресах можно получить на официальном сайте — ombudsman.uz.