Фуқаролар мурожаатлари қабул қилинмоқда
Олий Мажлиснинг Инсон ҳуқуқлари бўйича вакили (омбудсман) институти томонидан фуқаролар қабули давом эттирилмоқда.
Навбатдаги қабул Омбудсман ўринбосари Б.Нариманов томонидан ўтказилган бўлиб унда меҳнат муносабатлари, мансабдор шахслар ҳаракатидан норозилик, суд-ҳуқуқ масалалари ҳамда оилавий низоларга оид мурожаатлар қабул қилинди.
Қабул давомида мурожаатчиларнинг ҳар бири билан бевосита суҳбат ўтказилиб, уларнинг келтирган важлари ўрганилди.
Фуқаролар нафақат Омбудсман идорасига, балки унинг ҳудудлардаги минтақавий вакилларига ҳам мурожаат қилишлари мумкин. Минтақавий вакиллар, қабул куни ва манзили каби маълумотларни ombudsman.uz сайтидан олишингиз мумкин.

Reception of Citizens’ Appeals Continues
The institution of the Commissioner of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan for Human Rights (Ombudsman) continues to receive citizens’ appeals.
The latest reception was conducted by Deputy Ombudsman B. Narimanov. During the reception, appeals concerning labour relations, complaints regarding actions of officials, judicial and legal matters, as well as family disputes were received.
During the reception, each applicant was personally interviewed and the arguments presented were carefully examined.
Citizens may submit appeals not only to the central Office of the Ombudsman but also to its regional representatives. Information on regional representatives, reception days and addresses is available on the official website — ombudsman.uz.