Андижон вилоятининг Хўжаобод туманида фуқаролар мурожаатлари маҳаллабай ўрганилди
Омбудсманнинг Андижон вилоятидаги минтақавий вакили Жасурбек Иброҳимов ҳамда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати Гулнора Абдувохидова ҳамкорлигида фуқаролар мурожаатларини жойида ўрганиш мақсадида Андижон вилоятининг Хўжаобод туманида сайёр қабул ташкил этилди.
Унда тумандаги “Мустақилликнинг 27 йиллиги”, “Хидирша” ҳамда “Мустақилликнинг 30 йиллиги” маҳалла фуқаролар йиғинларида яшовчи аҳоли вакиллари иштирок этди.
Сайёр қабул давомида 10 нафар фуқаронинг мурожаати тингланди. Мурожаатлар асосан ижтимоий ҳимоя, уй-жой, суд-ҳуқуқ ва бошқа масалаларга оид бўлди.
Фуқароларга мурожаатларида кўтарилган масалалар бўйича ҳуқуқий тушунтириш ва тавсиялар берилди. Қўшимча ўрганиш талаб этиладиган мурожаатлар тегишли давлат ташкилотлари билан ҳамкорликда кўриб чиқиш учун назоратга олинди.

В Ходжаабадском районе Андижанской области обращения граждан изучены на уровне местных сообществ
Региональный представитель Омбудсмана в Андижанской области Жасурбек Иброхимов совместно с депутатом Законодательной палаты Олий Мажлиса Гульнорой Абдувохидовой организовал выездной приём в Ходжаабадском районе Андижанской области с целью изучения обращений граждан на месте.
В мероприятии приняли участие жители махаллинских сходов граждан «27-летие Независимости», «Хидирша» и «30-летие Независимости».
В ходе выездного приёма были заслушаны обращения 10 граждан. Обращения в основном касались вопросов социальной защиты, жилищных, судебно-правовых и других вопросов.
Гражданам были даны правовые разъяснения и рекомендации по вопросам, поднятым в их обращениях. Обращения, требующие дополнительного изучения, взяты на контроль для рассмотрения во взаимодействии с соответствующими государственными органами.