Андижон вилоятининг Хўжаобод туманида фуқаролар мурожаатлари маҳаллабай ўрганилди
Омбудсманнинг Андижон вилоятидаги минтақавий вакили Жасурбек Иброҳимов ҳамда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати Гулнора Абдувохидова ҳамкорлигида фуқаролар мурожаатларини жойида ўрганиш мақсадида Андижон вилоятининг Хўжаобод туманида сайёр қабул ташкил этилди.
Унда тумандаги “Мустақилликнинг 27 йиллиги”, “Хидирша” ҳамда “Мустақилликнинг 30 йиллиги” маҳалла фуқаролар йиғинларида яшовчи аҳоли вакиллари иштирок этди.
Сайёр қабул давомида 10 нафар фуқаронинг мурожаати тингланди. Мурожаатлар асосан ижтимоий ҳимоя, уй-жой, суд-ҳуқуқ ва бошқа масалаларга оид бўлди.
Фуқароларга мурожаатларида кўтарилган масалалар бўйича ҳуқуқий тушунтириш ва тавсиялар берилди. Қўшимча ўрганиш талаб этиладиган мурожаатлар тегишли давлат ташкилотлари билан ҳамкорликда кўриб чиқиш учун назоратга олинди.

The event was attended by residents of the "Mustaqillikning 27 yilligi," "Khidirsha," and "Mustaqillikning 30 yilligi" neighborhood citizens' assemblies.
During the mobile reception, the appeals of 10 citizens were heard. The appeals mainly concerned social protection, housing, judicial and legal issues, and other matters.
Citizens were provided with legal explanations and recommendations regarding the issues raised in their appeals. Appeals requiring additional examination were taken under supervision for consideration in cooperation with the relevant state authorities.