2010-2023 йиллар давомида Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Инсон ҳуқуқлари бўйича вакили (Омбудсман) Котибиятида турли лавозимларда ишлаган, сўнгги йилларда Ўзбекистон Республикаси Конституциявий судида фаолият юритиб қилиб келган Саидбек Азимовнинг бевақт вафоти қалбларимизни чуқур қайғуга солди.
Саидбек Азимов 38 ёшда эди. Омбудсмандаги фаолияти давомида ташкилот ишини фаоллаштириш, халқаро мақомини оширишда фидойилик билан меҳнат қилган, ватанпарвар, самимий ва меҳрибон инсон эди. У ҳар бир ишга юракдан ёндашар, етакчилик қобилиятига эга ходим эди.
Саидбек Азимов икки нафар фарзанднинг меҳрибон, ғамхўр отаси эди. Унинг инсоний фазилатлари ҳамкасблари ва яқинлари хотирасида абадий сақланиб қолади.

Молодой, преданный делу… памяти Саидбека Азимова
Безвременная кончина Саидбека Азимова, который в 2010–2023 годах работал на различных должностях в Секретариате Уполномоченного Олий Мажлиса Республики Узбекистан по правам человека (Омбудсмана), а в последние годы осуществлял деятельность в Конституционном суде Республики Узбекистан, глубокой скорбью отозвалась в наших сердцах.
Саидбеку Азимову было 38 лет. В период своей деятельности в институте Омбудсмана он самоотверженно трудился над активизацией работы организации и повышением ее международного авторитета, был патриотом, искренним и доброжелательным человеком. К каждому делу он подходил от сердца, обладал лидерскими качествами.
Саидбек Азимов был любящим и заботливым отцом двоих детей. Его человеческие качества навсегда останется в памяти коллег и близких.