Омбудсман Бухорода фуқаролар учун сайёр қабул ўтказди
2025 йил 27 ноябрь куни Олий Мажлиснинг Инсон ҳуқуқлари бўйича вакили (омбудсман) Бухоро вилоятига амалий ташрифи доирасида фуқаролар учун сайёр қабул ўтказди. Қабулда фуқаролар асосан меҳнат ва ижтимоий ҳуқуқларга оид мурожаатларини қолдиришди.
Мурожаатлар Омбудсман назоратига олиниб, уларни ҳал этиш бўйича унинг вилоятдаги минтақавий вакили билан  чоралар белгилаб олинди.
Эслатиб ўтамиз, фуқаролар Вакилга ombudsman.uz сайти, ombudsman.uz мобил иловаси орқали электрон ҳамда тўғридан-тўғри Омбудсман идорасига ва ҳудудлардаги минтақавий вакилларига мурожаат қилишлари мумкин.

Ombudsman Holds an On-Site Citizen Reception in Bukhara
On 27 November 2025, during her working visit to Bukhara region, the Human Rights Commissioner (Ombudsman) of the Oliy Majlis held a mobile citizen reception. During the reception, citizens mainly submitted appeals related to labour and social rights.
All appeals were taken under the Ombudsman’s supervision, and measures to resolve them were agreed upon together with the regional representative of the Ombudsman.
It should be noted that citizens may contact the Commissioner through the website ombudsman.uz, the ombudsman.uz mobile application, as well as directly through the Ombudsman’s Office or regional representatives.