Бу сафар туманларда бўлган намойишлар тафсилотлари ўрганилди
Қорақалпоғистон Республикасида юз берган воқеаларни ўрганиш бўйича Комиссия аъзолари Қонликўл, Шуманай ва Кегейли туманларига бориб, инсон ҳуқуқлари, эркинликлари ҳамда қонуний манфаатларини бузиш билан боғлиқ ҳолатлар ва ҳодисаларни ўрганишди. Учрашувларда туман ҳокимлари, ИИО ходимлари, тадбиркорлик субъектлари раҳбарлари ва ишчи ходимлар билан суҳбатлашишди.
Бўлиб ўтган воқеаларда ушбу ҳудудлардаги қатор тадбиркорлик субъектлари ва бошқа муассасаларда намойишлар уюштирилган. Шу нуқтаи назардан комиссия аъзолари ҳолатни жойига чиқиб ўрганишди.
Ҳозирда олинган маълумотлар таҳлил қилинмоқда. Ўрганиш натижалари ва тавсиялар Комиссиянинг якуний хулосасида акс эттирилади.

На этот раз были изучены подробности демонстраций в районах
Члены Комиссии по изучению событий, произошедших в РеспубликеКаракалпакстан, посетили Конликольский, Шуманайский и Кегейлийский районы и изучили случаи и события, связанные с нарушением прав, свобод и законных интересов человека.На встречах состоялась беседа с хакимами районов, работниками ОВД, руководителями субъектов предпринимательства и сотрудниками.
Во время произошедших событий в ряде субъектов предпринимательства и других учреждениях этих регионов были организованы демонстрации. В связи с этим члены комиссии изучили ситуацию на месте.
В настоящее время полученные данные анализируются. Результаты изученияи рекомендации будут отражены в итоговом заключении Комиссии.