Бу сафар туманларда бўлган намойишлар тафсилотлари ўрганилди
Қорақалпоғистон Республикасида юз берган воқеаларни ўрганиш бўйича Комиссия аъзолари Қонликўл, Шуманай ва Кегейли туманларига бориб, инсон ҳуқуқлари, эркинликлари ҳамда қонуний манфаатларини бузиш билан боғлиқ ҳолатлар ва ҳодисаларни ўрганишди. Учрашувларда туман ҳокимлари, ИИО ходимлари, тадбиркорлик субъектлари раҳбарлари ва ишчи ходимлар билан суҳбатлашишди.
Бўлиб ўтган воқеаларда ушбу ҳудудлардаги қатор тадбиркорлик субъектлари ва бошқа муассасаларда намойишлар уюштирилган. Шу нуқтаи назардан комиссия аъзолари ҳолатни жойига чиқиб ўрганишди.
Ҳозирда олинган маълумотлар таҳлил қилинмоқда. Ўрганиш натижалари ва тавсиялар Комиссиянинг якуний хулосасида акс эттирилади.

This time the details of the demonstrations in the districts were studied
Members of the Commission for the study of the events that occurred in the Republic of Karakalpakstanvisited the Konlikol, Shumanai and Kegeyli regions and studied cases and events related to the violation of human rights, freedoms and legitimate interests.
At the meetings, a conversation was held with khakims of districts, employees of the internal affairs bodies, heads of business entities and the staff.
During the events, demonstrations were organized in a number of business entities and other institutions in these regions. In this regard, the members of the commission studied the situation on the spot.
The data obtained is currently being analyzed. The results of the study and recommendations will be reflected in the final opinion of the Commission.