Тергов ҳибисхонасида 4та адвокат билан учршув хоналари ва 1та тергов хонаси мавжуд бўлиб, тергов хонаси видеокамера билан жиҳозланган.
Мониторинг давомида ҳибсхона ошхонаси ва маҳкумларга овқат тайёрлаш жараёни, озиқ-овқат омборхонасидаги таъминот ва таомнома менюси кўздан кечирилганда, жиддий камчиликлар аниқланмади.
Муассасадаги тиббий бўлинмага 6 та штат бирлиги ажратилган бўлиб ҳозирги кунда вакант ўринлар мавжуд эмас. Тиббиёт хоналари қайта таъмирланган ва тўлиқ тиббий асбоб-ускуналар билан жиҳозланган. Дори-дармон захираси бўйича ҳам камчилик аниқланмади.
Тергов ҳибсхонасининг маҳкумлар ювиниш хоналари таъмир талаб эканлиги ва ёруғлик паст даражада эканлиги аниқланиб уларни талаб даражасига келтириш бўйича тавсиялар берилди. Шунингдек, бинонинг ташқи ҳожатхонаси умуман талаб даражасида эмаслиги аниқланди. Муассаса маъмурияти ҳозирги кунда бино ҳожатхонасини таъмирлаш бўйича ишлар олиб борилаётганини билдирди.
Ташриф давомида колониялардаги 6 нафар маҳбус билан шахсий ҳамда 25 нафар маҳбус билан жамоавий қабуллар ўтказилди. Яккама-якка тартибда ўтказилган қабулларда 1 нафар маҳкум тергов ҳаракатларидан нарозилигини билдирди. Шунингдек судда Омбудсман ходимлари иштирокини таъминлашни сўради.

In the pre-trial detention center there are 4 rooms for meetings with lawyers and 1 interrogation room, which is equipped with a video camera. During the monitoring, no serious deficiencies were identified when checking the kitchen, the process of preparing food for convicts, supplying the food warehouse and menu.
During the visit, the library of the pre-trial detention center was also examined and recommendations were made for further expansion.
There are 6 staff positions in the medical department of the institution and there are currently no vacancies. Medical offices are renovated and fully equipped with medical equipment. There was no shortage of stocks of medicines.
It was revealed that the bathrooms of the pre-trial detention center are in need of repair and lighting is not enough, recommendations were given to bring them to the required level. It also turned out that the external restroom of the building did not meet the requirements at all. The administration of the institution reported that work is currently underway to repair the restroom of the building.
During the visit, individual receptions were held with 6 convicts in the colonies and collective receptions with 25 convicts. At individual receptions, one of the convicts expressed dissatisfaction with the actions of the investigation. He also asked to ensure the participation of the Ombudsman's staff in court.