Қабул давомида меҳнат ҳуқуқлари, ижтимоий ҳимоя, суд-ҳуқуқ тизими фаолияти, маҳкумлар ҳуқуқлари ҳамда бошқа йўналишлар бўйича мурожаатлар келиб тушди.
Ушбу мурожаатларнинг баъзиларига ҳуқуқий тушунтиришлар берилди, ваколатга доирлари эса назоратга олиниб, ўрганишга киришилди. Фуқаролар муаммоларини ҳар томонлама ўрганиш зарур бўлган ҳолларда мутахассислар ва тегишли ташкилотлар вакиллари ҳам жалб қилиниши мумкин.
Эслатиб ўтамиз, фуқаролар Вакилга ombudsman.uz сайти, ombudsman.uz мобил иловаси орқали электрон ҳамда тўғридан-тўғри Омбудсман идорасига ва ҳудудлардаги минтақавий вакилларига ҳам мурожаат қилишлари мумкин.

В ходе приёма поступили обращения по вопросам трудовых прав, социальной защиты, деятельности судебно-правовой системы, прав осуждённых, а также по другим направлениям.
По ряду обращений были даны правовые разъяснения, обращения, относящиеся к компетенции Омбудсмана, взяты на контроль и начато их изучение. В случаях, когда требуется всестороннее рассмотрение проблем граждан, могут быть привлечены специалисты и представители соответствующих организаций.
Напоминаем, что граждане могут обращаться к Уполномоченному через сайт ombudsman.uz, мобильное приложение ombudsman.uz, а также непосредственно в аппарат Омбудсмана и к региональным представителям на местах.