Сўзга чиққанлар 2021 йилда Марказий Осиё мамлакатлари етакчи аёллари мулоқоти минтақа давлатлари аёлларининг сиёсий, ижтимоий-иқтисодий ва барқарор ривожланиши, минтақада тинчлик ва барқарорликни таъминлаш йўлидаги маданий-гуманитар жараёнларда янада фаолроқ роль ўйнашга бўлган интилишларини юқори даражада эътироф этиш ва қўллаб-қувватлашга муваффақ бўлганини таъкидладилар.
Мулоқотда раислик муддати бир йил бўлгани сабабли форумда 2022 йилда раисликни бошқа давлатга ўтказиш масаласи ҳам кўриб чиқилди.

Выступившие отметили, что за 2021 год Диалог женщин-лидеров стран Центральной Азии смог получить на самом высоком уровне признание и поддержку стремлений женщин государств региона играть более активную роль в политических, социально-экономических и культурно-гуманитарных процессах на пути к устойчивому развитию, обеспечению мира и стабильности в регионе.
В связи с тем, что срок председательства в Диалоге составляет один год, на форуме также рассмотрен вопрос передачи председательства другой стране в 2022 году.
Так, путем консенсуса принято решение о передаче председательства в Диалоге в следующем году Туркменистану.