Ҳурматли мурожаатчи,
Ҳозирда www.ombudsman.uz сайтида вазирлик ва идораларнинг ахборот тизимлари ва маълумотлар базаси билан интеграциялашган, Омбудсман ва унинг минтақавий вакилларига келиб тушаётган мурожаатларнинг қайд этилиши, умумлаштирилиши ва тизимлаштирилган ҳолда кўриб чиқилиши устидан назорат қилишни таъминловчи Ягона ахборот тизими бўйича ишлар амалга оширилмоқда. Шу сабабли www.ombudsman.uz сайтининг бош саҳифасидаги “Интернет қабулхона” хизматининг ишга тушиш муддати узайтирилган. Ҳозирда бу борадаги ишлар якунланиш арафасида.
www.ombudsman.uz сайтидаги “Таклиф бериш”, “Саволингизни ёзинг” ва “ОАВдан мурожаат” хизматлари аҳоли мурожаатларини қабул қилишга мўлжалланмаган. Сайт тест режимида ишлаётгани ва қатор техник сабабларга кўра, юбораётган мурожаатингиз матни бизга кўринмайди.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, мурожаатингиз бўлса, info_ombudsman.uzb@umail.uz электрон почтамизга ёки https://pm.gov.uz/uz#/authorities/2/54/_apply ҳаволаси орқали онлайн мурожаат қолдиришингиз мумкинлигини маълум қиламиз.

Уважаемый заявитель,
В настоящее время ведется работа над Единой информационной системой на сайте www.ombudsman.uz, которая интегрирована с информационными системами и базами данных министерств и ведомств, и обеспечивает контроль за регистрацией, обобщением и систематическим рассмотрением обращений к Омбудсману и его региональным представителям. . Поэтому продлен запуск услуги «Интернет-приемная» на домашней странице www.ombudsman.uz. В настоящее время работа близится к завершению.
Услуги “отправить предложение”, “написать свой вопрос” и “обращение из СМИ” на сайте www.ombudsman.uz не предназначены для приема обращений населения. Это связано с тем, что сайт работает в тестовом режиме и по ряду технических причин текст направляемого вами обращения не доступен.
В связи с вышесказанным, мы сообщаем, что вы можете отправить онлайн обращение через нашу электронную почту info_ombudsman.uzb@umail.uz или по ссылке https://pm.gov.uz/uz#/authorities/2/54/_apply .