Омбудсманнинг Фарғона вилоятидаги минтақавий вакили Тошлоқ туманида сайёр қабул ўтказди
2022 йилнинг 9 апрель куни Олий Мажлиснинг Инсон хуқуқлари бўйича вакилининг (омбудсманнинг) Фарғона вилоятидаги минтақавий вакили Алишер Камилов Тошлоқ тумани Юқориқишлоқ МФЙ ҳудудидаги фуқаролар билан сайёр қабул ўтказди. Сайёр қабулда вилоят адлия бошқармаси, туман ҳокими ёрдамчиси, МФЙ раиси, тегишли туман ташкилот раҳбарлари ва фуқаролар иштирок этишди.
Сайёр қабулга келган фуқаролар ишга жойлашиш, кўчаларни текислаш, ернинг кадастр паспортини шакллантириш, пенсия ва тадбиркорлик фаолиятига оид масалаларда мурожаат қилишди. Қабулда иштирок этган барча фуқароларга Омбудсманнинг Фарғона вилоятидаги минтақавий вакили ҳамда тегишли идора раҳбарлари томонидан уларнинг мурожаатлари бўйича ҳуқуқий тушунтиришлар берилди.
Хусусан, туманнинг Анҳорбўйи кўчасида яшовчи Ж.Ж яқинда ҳарбий хизматдан қайтганлигини ва иш топа олмаётганини билдирди. Мурожаатчига туман бандликка кўмаклашиш маркази томонидан ўрта махсус маълумот мутахассислиги бўйича иш ўринлари таклиф қилиниши билдирилди ва қабул куни белгиланди.

Региональный представитель Уполномоченного по правам человека в Ферганской области провел прием в Тошлокском районе
9 апреля 2022 года Региональный представитель Уполномоченного Олий Мажлиса по правам человека (Омбудсмана) в Ферганской области Алишер Камилов провел прием с гражданами махалли Юкорикишлак Ташлакского района. В приеме приняли участие представитель областного управления юстиции, помощник хакима района, председатель махалли, руководители профильных районных организаций и граждане.
Граждане, пришедшие на прием, поднимали вопросы трудоустройства, обустройства улиц, формирования кадастрового паспорта земли, пенсионного обеспечения и хозяйственной деятельности. Всем гражданам, участвовавшим в приеме, были предоставлены правовые разъяснения по их обращениям Региональным представителем Уполномоченного по правам человека в Ферганской области и руководителями соответствующих ведомств.
В частности, Ж.Ж., житель улицы Анхорбой, сообщил, что недавно вернулся с военной службы и не может найти работу. Заявителю было сообщено, что районный центр занятости предложит ему работу по специальности среднего специального образования, и была назначена дата приема.
Все граждане, пришедшие на прием, были приняты и имели возможность обратиться к Региональному представителю.