Омбудсманнинг Фарғона вилоятидаги минтақавий вакили Тошлоқ туманида сайёр қабул ўтказди
2022 йилнинг 9 апрель куни Олий Мажлиснинг Инсон хуқуқлари бўйича вакилининг (омбудсманнинг) Фарғона вилоятидаги минтақавий вакили Алишер Камилов Тошлоқ тумани Юқориқишлоқ МФЙ ҳудудидаги фуқаролар билан сайёр қабул ўтказди. Сайёр қабулда вилоят адлия бошқармаси, туман ҳокими ёрдамчиси, МФЙ раиси, тегишли туман ташкилот раҳбарлари ва фуқаролар иштирок этишди.
Сайёр қабулга келган фуқаролар ишга жойлашиш, кўчаларни текислаш, ернинг кадастр паспортини шакллантириш, пенсия ва тадбиркорлик фаолиятига оид масалаларда мурожаат қилишди. Қабулда иштирок этган барча фуқароларга Омбудсманнинг Фарғона вилоятидаги минтақавий вакили ҳамда тегишли идора раҳбарлари томонидан уларнинг мурожаатлари бўйича ҳуқуқий тушунтиришлар берилди.
Хусусан, туманнинг Анҳорбўйи кўчасида яшовчи Ж.Ж яқинда ҳарбий хизматдан қайтганлигини ва иш топа олмаётганини билдирди. Мурожаатчига туман бандликка кўмаклашиш маркази томонидан ўрта махсус маълумот мутахассислиги бўйича иш ўринлари таклиф қилиниши билдирилди ва қабул куни белгиланди.

The regional representative of the Authorized Person for Human Rights in the Fergana region held a reception in Toshlok district
On April 9, 2022, the Regional Representative of the Authorized Person of the Oliy Majlis for Human Rights (Ombudsman) in the Fergana region, Alisher Kamilov, held a reception with citizens of the Yukorikishlak mahalla of the Tashlak district. The reception was attended by a representative of the regional department of justice, an assistant the khоkim of the district, the chairman of the mahalla, heads of specialized district organizations and citizens.
Citizens who came to the reception raised issues of employment, street improvement, the formation of a land cadastral passport, pensions and economic activities. All citizens who participated in the reception were provided with legal explanations on their requests by the Regional Representative of the Authorized Person for Human Rights in the Fergana region and the heads of relevant departments.
In particular, J.J, a resident of Ankhorboy Street, said that he had recently returned from military service and could not find a job. The applicant was informed that the district employment center would offer him a job in the specialty of secondary specialized education, and a date was set for admission.
All citizens who came to the reception were received and had the opportunity to contact the Regional Representative.