Омбудсманнинг Самарқанд вилоятидаги минтақавий вакили тайинланди
Ҳусанов Диёр Шералиевич – Олий Мажлиснинг Инсон ҳуқуқлари бўйича вакилининг (Омбудсманнинг) Самарқанд вилоятидаги минтақавий вакили лавозимига тайинланди.
Д.Хусанов - 1987 йилда Самарқанд вилояти, Пастдарғом туманида туғилган. Маълумоти олий, мутахассислиги ҳуқуқшунос. «3-даражали юрист» махсус унвон – мартаба даражасига эга.
Ушбу лавозимга тайинлангунга қадар Самарқанд вилоятидаги Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг Тадбиркорлар мурожаатларини кўриб чиқиш қабулхонасининг ваколатли органлар фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича бош мутахассиси лавозимида фаолият олиб борган.

Назначен региональный представитель Омбудсмана в Самаркандской области
Хусанов Диёр Шералиевич   назначен региональным представителем Уполномоченного Олий Мажлиса по правам человека (Омбудсмана)  в Самаркандской области.
Д.Хусанов - родился в 1987 году в Пастдаргомском районе Самаркандской области. Образование высшее, специальность - юрист.
имеет специальное звание - классный чин "юрист 3-го класса" .
До назначения работал главным специалистом по координации деятельности компетентных органов приема обращений предпринимателей при Премьер-министре Республики Узбекистан по Самаркандской области.