Komissiyaning Qoraqalpog‘istondagi faoliyatini yoritish bo‘yicha Telegram kanal ishga tushirildi
Xabaringiz bor, Qoraqalpog‘iston Respublikasida 2022 yil iyul oyida yuz bergan holatlar va voqealarni o‘rganish bo‘yicha Komissiya aʼzolari o‘z faoliyatining 2022 yilning 16 iyul kunidan Qoraqalpog‘iston Respublikasida o‘z faoliyatini boshlagan edi.
Komissiya faoliyati shu kunga qadar Oliy Majlisning Inson huquqlari bo‘yicha vakili (ombudsman)ning ombudsman.uz sayti va boshqa OAV orqali keng yoritilib borilayotgan edi.
Endilikda mahalliy va xalqaro keng jamoatchilikka Komissiya o‘rganishlari bo‘yicha axborot olishda qulaylik yaratish maqsadida https://t.me/commissionuz Telegram kanali ishga tushirildi. Bunda ko‘p sonli aholimizning ko‘proq Telegram ijtimoiy tarmog‘idan nisbatan faol foydalanishi eʼtiborga olindi.
Shu tariqa Komissiyaning Qoraqalpog‘istondagi voqealarni o‘rganish bo‘yicha eʼlon qilgan materiallari bir joyga jamlandi.
Hozirda Komissiyaning to‘plagan maʼlumotlari har tomonlama tekshirilmoqda va Qoraqalpog‘istondagi navbatdagi o‘rganishlar boshlab yuborildi.

Запущен телеграм-канал для освещения деятельности комиссии в Каракалпакстане
Как известно, члены Комиссии по изучению событий и ситуаций, произошедших в Республике Каракалпакстан в июле 2022 года, начали свою деятельность в Республике Каракалпакстан 16 июля 2022 года.
Деятельность комиссии широко освещалась через сайт Уполномоченного Олий Мажлиса по правам человека (Омбудсмана) ombudsman.uz и другие СМИ.
Теперь для удобства местной и международной общественности в получении информации по проведенной работе Комиссии запущен телеграм-канал https ://t.me/commissionuz. При этом было обращено внимание на то, что многие наши жители более активно пользуются социальной сетью Telegram.
Таким образом все материалы опубликованные Комиссией по изучению событий в Каракалпакстане были собраны в одном источнике.
В настоящее время информация, собранная Комиссией, тщательно проверяется и начаты очередные изучения в Каракалпакстане.
Первыми ознакомиться с информацией о деятельности комиссии можно через телеграм-канал https://t.me/commissionuz